ANA SAYFA HAKKIMIZDA ÜRÜNLER FUAR GÖRÜNTÜLERİ FİYAT SOR REFERANSLARIMIZ İLETİŞİM
Bizden Haberler
Liv Makina Hidrolik Boru Bükmeye Geçti

Kaynak makinaları üretimiyle 1979 yılında faaliyetlerine başlayan Liv Makina, daha sonra piyasanın boru bükme makinalarına ihtiyaç olduğunu gözlemleyerek bu sektöre ağırlık vermeye başladı. Liv Makina, redüktörlü boru bükme makinalarının redüktörleri çok arıza verdiğinden dolayı makina üzerindeki redüktörü kaldırarak hidrolik boru bükme makinalarına geçiş yaptı ve teknolojiye dönük ürünleri ile piyasada yerini aldı. Liv Makina Genel Müdürü Serdar Livkebabcı, hidrolik olan birçok makinada eski teknoloji olan makara sistemini kaldırarak yatak sistemini getirdiğini belirtti. Livkebabcı, “Hidrolik makinalarımızda büküm için çift piston kullanıyoruz. Birçok firmanın hidrolik makinalarında 3 ya da 4 hidrolik piston kullanılırken bizim makinalarımızda 5 hidrolik piston kullanılıyor. Böylelikle makinalardaki aşırı yüklenmeyi paylaştırarak minimuma indirmiş oluyoruz. Redüktörsüz makinalarda hız düşürme ve güç üretimi dişli aktarım organlarıyla değil, pistonlarla sağlanıyor. Borunun istediği gücü de hidrolik pompa üretiyor” dedi.

Açı ayarı için uğraşmaya gerek yok
Liv Makina ürün gruplarından bahseden Serdar Livkebabcı, malafasız üç toplu bükme makinaları, hidrolik redüktörsüz boru bükme makinaları ve çift kafa profil bükme makinalarının özeliklerini anlattı. Livkebabcı, “Malafasız üç toplu bükme makinaları için; boru, profil ve köşebent için özel vals topları bulunuyor ve üst top hidrolik olarak aşağı yukarı hareket edebiliyor. Hidrolik redüktörsüz makinalarımızda ise; açı ayarı için uğraşmanıza gerek yok sadece açı değerini ekrana yazmanız yeterli. Mengene ve makara sistemi hidrolik olduğundan dolayı kendisi sıkabiliyor. Boruyu makinaya verdikten sonra da ekrana dokunduğunuzda boru kalıp ağzından kendisi çıkıyor. 5 hidrolik pistona sahip olan bu makinalarımızın bir diğer özelliği ise ekran üzerinden manuel çalıştırılması. Makinada oluşan arızaları ekranda görebilirsiniz. Bu makina, çok fonksiyonlu, PLC kontrollü, emniyet siviçli ve sonsuz sayıda açı girebilir özelliklere sahip. Çift kafa profil bükme makinaları da birçok Ar-Ge çalışmaları sonunda tamamen kendi üretimimiz olan bir makinadır. Bu makina her türlü baza, kanepe imalatçıları için 10sn gibi kısa sürede 4 adet profil bükümü yapabiliyor. Yapılan çift kafalardan en önemli farkı plc elektrik sistemi ve dokunmatik renkli ekrana sahip ve ekran üzerinden bütün ayarları yapabildiğiniz NC hidrolik çift kafa boru bükme makinası olması. Şunu da altını çizerek belirtmek isterim ki daha önce çift kafa modelleri Çin’den, Uzakdoğu’dan geliyordu. Uzakdoğu ve Çin ürünleri 2-3 yıl içerisinde ömürlerini tamamladığı için yerli üretim zorunlu hale geldi. Bizim makinalarımızı ömür boyu kullanabilirisiniz” açıklamalarında bulundu.
Kayseri’de olmamız avantaj
Serda Livkebabcı, geçen yılkı ciro kadar geçen ay ciro yaptıklarını belirterek bununla birlikte kaliteyi ucuza satmanın ilk hedefleri olduğunun altını çizdi. Boru bükme makina sektörünü değerlendiren Livkebabcı “İstanbul ve Bursa’daki firmalar piyasa fiyatlarını çok fazla yükseltmişler. Biz bunu Anadolu’da kırmak istiyoruz. Firmamızın Kayseri’de olması, İstanbul ve Bursa’da bulunan firmalara göre avantaj olduğunu düşünüyorum. Çünkü İstanbul ve Bursa firmalarının maliyetleri de yüksek olduğu için bu maliyetler ürün fiyatlarına yansıyor. Kayseri’de maliyetler daha düşük ve kaliteli ürünleri piyasaya daha ucuza verebiliyoruz” dedi.

- See more at: http://www.makinatek.com.tr/arsiv/yazi/119-liv-makina-hidrolik-boru-bukmeye-gecti#sthash.WI1LFU15.dpuf
Diğer Haberler
Adres : Organize Sanayii Bölgesi 30. Cad No: 2/d Melikgazi/KAYSERİ    TEL & FAX : +90 352 321 4888    E-Mail : info@livmakina.com.tr